Turistů ráj

Šumava, Radyně nebo Domažlicko. Určitě ta místa znáte. A jestli ne, tak byste měli! Jsou v Plzeňském kraji, kterému se už druhým rokem staráme o jeho destinační značku. 

Výlety po kraji...

Mít krásné fotky ze všech koutů kraje. Zní to samozřejmě? Ale není. A tak jsme začali pracovat na tom, aby se to změnilo. Každý měsíc přinášíme další a další tipy na výlety v jednotném fotografickém stylu. Stejné fotky pak používáme napříč všemi kanály kraje, jak na Facebooku, tak na Instagramu.

Minulé léto jsme pro fanoušky vytvořili tematické okruhy a kromě skvělých fotek jsme jim naservírovali spoustu zajímavostí. Vyprávěli jsme jim třeba o barokních památkách, o dávno ztracených vesnicích, ale taky o místech, kde se natáčely známé filmy a pohádky. A letos? Letos taky vymyslíme něco super!

 

...mají skupinu

Facebookové skupiny frčí už dlouho, takže taky jednu máme. Jmenuje se Výlety po Plzeňském kraji a členové do ní dávají jeden parádní tip za druhým. A zvlášť poslední dobou, když se cestuje hlavně po Česku. Počet aktivních členů je teď skoro 30 000, což je 10x víc než před koronavirem, a někdy je tam až sto tipů za den. Máme tam spoustu místňáků, a informace tak dostanete od těch nejpovolanějších. Takže až budete hledat tip na fajn místo…   

A co stories?

I ty plníme kvalitním obsahem. Ve stories pravidelně bereme fanoušky na virtuální výlety a vozíme jim krásy našeho kraje přímo do jejich telefonu. Říkáme jim pozoruhodnosti o nejrůznějších místech, městech i památkách a po pár dnech zkoušíme jejich paměť v interaktivních kvízech.

Nesmíme zapomenout ani na hravé templates, kde si můžou fandové vyplnit třeba bingo, osmisměrky, ale taky vybírat tuto nebo tamto, což je this or that, jenom v plzeňštině. Taky repostujeme ty nejhezčí fotky, a motivujeme tak k pořizování dalších. A Reels? Ty jsou teď dost v kurzu, takže je jedeme taky.

Tohle už jste někde viděli...

Jasně, srovnání dvou míst, která vypadají podobně. Nevymysleli jsme to a asi jste to už viděli tisíckrát, ale stejně vám to chceme ukázat. Občas je totiž dobré nějaký trend využít a svézt se na jeho vlně. Obzvlášť, když brandu tematicky sedne! Vzali jsme tedy místa v Plzeňském kraji a podívali se do světa, jestli to tam náhodou nevypadá podobně. Navíc v době, kdy bylo cestování do zahraničí kvůli koronaviru nemožné. Pro krásná místa totiž není potřeba jezdit přes půlku zeměkoule 🌏 

Máte čísla?

Máme a doplníme i srovnání s dalšími krajskými destinačními stránkami na Facebooku. Takový byl průměrný počet interakcí na jeden příspěvek za rok 2020. Krásné třetí místo a míříme výš.

5,4M

Zobrazení příspěvků a reklam za rok 2020

Nárůst interakcí oproti roku 2019

2,2M

Zobrazení postů na Instagramu za rok 2020

13×

Nárůst interakcí oproti roku 2019

Full service, školení, konzultace, audit.

Tohle všechno umíme.