Signal Festival


Signal Festival je největší český festival světla, digitální a kreativní kultury, a my se mu už druhým rokem staráme o Facebook a Instagram. Letos jsme oprášili spoustu dobře fungujících věcí z loňska, vytunili je a přidali další novinky.

Máte čísla? 


Signal Festival je vidět všude po Praze. Jak to vypadalo na sociálních sítích? Důležité bylo nastavit správný tone of voice, který odpovídá tomu, že Signal Festival je především akce plná kvalitního umění ve veřejném prostoru. Jak jsme k tomu přistoupili, vám povíme už za chvíli. Teď se podívejme na pár čísel posledního ročníku.

 4,2 M


Zobrazení postů na Facebooku během festivalového měsíce

 1,8 M


Reach facebookové stránky během festivalového měsíce

 2,3 M


Zobrazení postů na Instagramu během festivalového měsíce

 +3000


Sledujících na Instagramu během festivalového měsíce

A ještě graf


Taková čísla interakcí na Facebooku měly ostatní světelné festivaly v době svého konání v roce 2019. To, že máme srovnatelná čísla jako berlínský Festival of Light, který trvá dvojnásobnou dobu a má víc než 2 miliony návštěvníků, je fajn. A ten v Lyonu? Tam míříme teď!

Čekání na Signal


Ještě před začátkem festivalu jsme udržovali fanoušky v napětí. Odhalovali jsme jim staré i nové lokace, představovali umělce, vzpomínali na loňský ročník a napovídali, na co se mohou těšit letos. Teasing jsme završili shrnutím všech lokací a tradičním odpočtem.

Kolik toho bylo? 


Po vypuknutí festivalu máte všechno... kromě času. My se toho ale nebáli a vyprodukovali jsme spoustu kvalitního obsahu. Okamžitě. Nespoléhali jsme se jen na krásné fotky. Během čtyř dní jsme točili instalace, atmosféru, rozhovory s umělci i návštěvníky. A to nepočítáme všechny ty textové animace a další věci, kterými jsme fanoušky nepřetržitě bavili.

❖ 4


Tolik dní trvá festival,
96 hodin pro nás

▶︎ 47


Tolik videí jsme natočili, sestříhali a vydali

❐ 306


Tolik příspěvků jsme vyslali na Facebook a Instagram

⍈ 447


A tolik bylo stories

Jsme tady. A kde vy? 


Během každého festivalu je potřeba napsat spoustu příspěvků. Jsou to desítky, někdy stovky textů během pár dní. Ne vždy je čas na to půl hodiny ladit každý text. Tak jsme pro facebookovou událost vymysleli systém, v rámci kterého jsme virtuálně procházeli všechny instalace festivalu. Nejen, že jsme ukázali ty nejlepší fotky, ale především zapojili lidi do dění. 

Instagram na 200 %


Signal Festival je plný krásy a ta patří hlavně na Instagram. Proto jsme festivalovému Instagramu věnovali maximální péči, jak množstvím příspěvků, tak obsahem. Nevybírali jsme mezi kvalitou a kvantitou. Proč taky? Umíme skloubit obojí. Podívejte se sami, jak to na Instagramu Signal Festivalu vypadalo.

Feed


Co k němu dodat? Byl prostě krásný. Navenek i uvnitř!

Videoobsah


Rozhovory a instalace, samozřejmě v reálném čase

Interaktivita


Pravidelná komunikace
s fanoušky festivalu je základ

Oficiality


I běžná oznámení musí vypadat dobře

Emoji 😜


Emoji jsou super 🤓 Ne vždycky se ale všude hodí. Navíc, když děláte festival plný designu, můžou působit trochu nepatřičně 😢 Na druhou stranu je fajn, když v textu nějaká grafika je, aby ho trochu strukturovala 👌 Pro Signal Festival proto využíváme černobílé symboly, které vystihnou spoustu věcí, aniž by to vypadalo infantilně 🤡

Nejen světlo ✶ ale třeba taky místo v mapě ◉ placenou Galerijní zónu $ 2D projekci ◻︎ 3D projekci ❒ kostel ▲ nebo půlnoc ● A když srdíčko, tak jedině v černé 🖤 Až tedy na pár výjimek, ale o tom až jindy... 

A ještě jedna věc...


Na detailech záleží. Vždycky. Tento ročník Signal Festivalu jsme na Instagramu střídali světlou a tmavou profilovou fotku. Světlá zářila přes den a tmavá ožila v noci.

Kam dál?