Signal Festival

Signal Festival je největší český festival světla, digitální a kreativní kultury. Tedy byl. On totiž loni nebyl. Ale i s tím jsme si poradili! Ukážeme vám, co jsme vymysleli. A taky všechny ty super věci, co jsme dělali dřív.

Zhasnuto.

Celý ročník 2020 byl jedna velká krizovka. Spustili jsme kampaň #signalsrouskou a do poslední chvíle doufali, že se Signal uskuteční. Pořád se něco měnilo a do toho jsme představovali lokace, umělce i instalace. A pak to všechno padlo. Signal se nekonal. Po zrušení přišla spousta emocí a care jela na plné obrátky. 

Bylo nám to tak líto, že jsme se na poslední chvíli rozhodli, že festival pro fanoušky uděláme. Ale trochu jinak. Vyslali jsme v noci fotografa na všechny lokace a během 4 dnů festivalu jsme lidem aspoň virtuálně ukazovali místa, na kterých jsme se bohužel nemohli potkat. Takový Signal bez Signalu.

Ludmilo, kde jsi?

Lidé si moc přáli Ludmilu na náměstí Míru. Nakonec nebyla ani Ludmila, ani Signal. Ale už když Signal byl, Ludmila nebyla. Ztrácíte se v tom? Tak se pojďme vrátit do roku 2019, když byl svět ještě normální. Ještě před začátkem festivalu jsme udržovali fanoušky v napětí. Odhalovali jsme jim staré i nové lokace, představovali umělce, vzpomínali na loňský ročník a napovídali, na co se mohou těšit letos. Třeba na novou trasu v Karlíně. Dokud i ten nejzarytější odpůrce neuznal, že karlínský kostel is the new Ludmila.

Videa

Videoobsah do stories jsme rozjeli už v roce 2018, ale teď jsme ho ještě vyšperkovali. Během čtyř dnů festivalu jsme natočili 17 videí instalací, 15 rozhovorů s umělci a 15 rozhovorů s návštěvníky. Celkem to dělá 47 video výstupů za čtyři dny. Lidé v onlinu tak mohli dokonale nasát atmosféru festivalu, i když na něm třeba nemohli být.

A že toho bylo 

Po vypuknutí festivalu máte všechno... kromě času. My se toho ale nebáli a vyprodukovali jsme spoustu kvalitního obsahu. Okamžitě. Nespoléhali jsme se jen na krásné fotky. Během čtyř dní jsme točili instalace, atmosféru, rozhovory s umělci i návštěvníky. A to nepočítáme všechny ty textové animace, ankety, otázky a další věci, kterými jsme fanoušky nepřetržitě bavili.


4

Tolik dní trvá festival,
96 hodin pro nás


47

Tolik videí jsme natočili, sestříhali a vydali


306

Tolik příspěvků jsme vyslali na Facebook a Instagram


447

A tolik bylo stories

Na detailu záleží

Ve větším množství obsahu se občas ztrácí detaily. My ale myslíme na každou drobnost! Během festivalu třeba rádi střídáme profilovku na Instagramu. Světlá září přes den a tmavá ožívá v noci. Dáváme si pozor i na emoji, protože ty jsou sice super, ale ne vždycky se všude hodí 🤡 Pro Signal Festival proto radši používáme černobílé symboly. Třeba světlo ✶ a místo na mapě ◉ a 2D projekci □ nebo 3D projekci ❒ a spoustu dalších. A když srdíčko, tak jedině v černé 🖤

 

Máte čísla?

Máme, i když ta loňská by byla smutná, tak vám radši ukážeme ty z roku 2019, kdy festival proběhl. A samozřejmě srovnání interakcí na Facebooku s ostatními světelnými festivaly v době svého konání v roce 2019. To, že jsme měli srovnatelná čísla jako berlínský Festival of Light, který trvá dvojnásobnou dobu a má víc než 2 miliony návštěvníků, nám dělá radost i teď.

 4,2 M

Zobrazení postů na Facebooku během festivalového měsíce

 1,8 M

Reach facebookové stránky během festivalového měsíce

2,3M

Zobrazení postů na Instagramu během festivalového měsíce

 +3000

Sledujících na Instagramu během festivalového měsíce

Full service, školení, konzultace, audit.

Tohle všechno umíme.