Signal Festival


Signal Festival je největší český festival světla, digitální a kreativní kultury, a my se mu už druhým rokem staráme o Facebook a Instagram. Letos jsme oprášili spoustu dobře fungujících věcí z loňska, vytunili je a přidali spoustu novinek.

Máte čísla? 


Signal Festival je vidět všude po Praze. Jak to vypadalo na sociálních sítích? Důležité bylo nastavit správný tone of voice, který odpovídá tomu, že Signal je především akce plná kvalitního umění ve veřejném prostoru. Jak jsme k tomu přistoupili, vám povíme už za chvíli. Teď se podívejme na pár čísel. 

 2,2 M


Reach hlavní facebookové události

 1,5 M


Reach facebookové stránky během festivalového týdne

 1,2 M


Zobrazení postů na Instagramu během festivalového týdne

 +3000


Sledujících na Instagramu během festivalového týdne

A ještě graf


Taková čísla interakcí měly ostatní světelné festivaly v době svého konání v roce 2018. To, že máme lepší čísla než berlínský Festival of Light, který trvá dvojnásobnou dobu a má víc než 2 miliony návštěvníků, je fajn. A ten v Lyonu? Tam míříme teď!

Čekání na Signal


Ještě před začátkem festivalu jsme udržovali fanoušky v napětí. Odhalovali jsme jim staré i nové lokace, představovali umělce, vzpomínali na loňský ročník a napovídali, na co se mohou těšit letos. Teasing jsme završili shrnutím všech lokací a tradičním odpočtem.

Jsme tady. A kde vy? 


Během každého festivalu je potřeba napsat spoustu příspěvků. Jsou to desítky, někdy stovky textů během pár dní. Ne vždy je čas na to půl hodiny ladit každý text. Tak jsme pro facebookovou událost vymysleli systém, v rámci kterého jsme virtuálně procházeli všechny instalace festivalu. Nejen, že jsme ukázali ty nejlepší fotky, ale především zapojili lidi do dění. 

Instagram na 100 %


Signal Festival je plný krásy a ta patří především na Instagram. Proto jsme festivalovému Instagramu věnovali maximální péči, jak množstvím příspěvků, tak obsahem včetně vlastního videoobsahu do stories. Podívejte se sami, jak to na Instagramu Signal Festivalu vypadalo.

Emoji 😜


Emoji jsou super 🤓 Ne vždycky se ale všude hodí. Navíc, když děláte festival plný designu, můžou působit trochu nepatřičně 😢 Na druhou stranu je fajn, když v textu nějaká grafika je, aby ho trochu strukturovala 👌 Pro Signal Festival proto využíváme černobílé symboly, které vystihnou spoustu věcí, aniž by to vypadalo infantilně 🤡

Nejen světlo ✶ ale třeba taky místo v mapě ◉ placenou Galerijní zónu $ 2D projekci ◻︎ 3D projekci ❒ kostel ▲ nebo půlnoc ● A když srdíčko, tak jedině v černé 🖤 Až tedy na pár výjimek, ale o tom až jindy...

A ještě jedna věc...


Na detailech záleží. Vždycky. Tento ročník Signal Festivalu jsme na Instagramu střídali světlou a tmavou profilovou fotku. Světlá zářila přes den a tmavá ožila v noci.

Kam dál?