Plzeňský kraj


Šumava, Radyně nebo Domažlicko. Určitě ta místa znáte. Jsou v Plzeňském kraji, kterému se už druhým rokem staráme o jeho sociální sítě. Na začátku o destinační značku Turistů ráj, letos jsme přibrali i oficiální kanál kraje. Změnili jsme spoustu věcí, ale o tom až za chvíli.

Máte čísla?  


Pár jich tu máme, koukněte. Tady jsou za první pololetí 2020 a jejich srovnání se stejným odbobím 2019. Bavíme se o Facebooku a jasně, třeba nárůst fanoušků je dneska úplně prázdná metrika, ale i tak z ní máme radost.

 3,6 M


Zobrazení postů a reklam 

 260 % ↑


Nárůst fanoušků

 1100 % ↑


Nárůst interakcí

270k


Organický dosah nejúspěšnějšího postu

A ještě graf


Jak jsou na tom ostatní oficiální profily krajů? Tady máme celkový počet interakcí na Facebooku za první pololetí 2020. Ukážeme vám prvních sedm míst. Jak jinak, podle analytického nástroje Zoomsphere a jen dodáme, že předtím to bylo pro Plzeňský kraj poslední, třinácté, místo.

Oficiality


Největším problémem u samospráv a úřadů je obrovské množství oficiálních oznámení. Jak to udělat, abychom předali důležité informace a zároveň ostranili vizuální balast? Třeba takhle. 

Výlety po kraji...


Mít krásné fotky ze všech koutů kraje. Zní to samozřejmě? Ale není. A tak jsme začali systematicky pracovat na tom, aby se to změnilo. Každý měsíc přinášíme další a další tipy na výlety v jednotném fotografickém stylu. Stejné fotky pak používáme napříč všemi kanály kraje, jak na Facebooku, tak na Instagramu

...mají skupinu


Facebookové skupiny jedou už dlouho, takže taky jednu máme. Jmenuje se Výlety po Plzeňském kraji a členové do ní dávají jeden výlet za druhým. A zvlášť letos, když se cestuje hlavně po Česku. Počet aktivních členů je teď 5x vyšší než před koronavirem, a počet tipů na výlety narostl dokonce 10x.

Máte čísla? 


Máme. I na destinační značce Turistů ráj. Tam jsme Facebook přebrali v roce 2019 a Instagram na začátku letoška. 

 3,3 M


Zobrazení příspěvků a reklam
za rok 2019

 1400 %↑ 


Nárůst interakcí oproti roku 2018

 1 M


Zobrazení postů na Instagramu za prvního půlroku 2020

 2,7x


Za první půlrok jsme skoro ztrojnásobili počet sledujících

A ještě graf


Opět srovnáváme turistické profily krajů na Facebooku v nástroji Zoomsphere a ukážeme vám sedm nejlepších podle interakcí za první pololetí roku 2020. Krásné třetí místo a míříme výš! 

Tohle už jste někde viděli...


Jasně, srovnání dvou míst, která vypadají podobně. Nevymysleli jsme to a asi jste to už viděli tisíckrát, ale stejně vám to chceme ukázat. Občas je totiž dobré nějaký trend využít a svézt se takzvaně na vlně. Vzali jsme tedy místa v Plzeňském kraji a podívali se do světa, jestli to tam náhodou nevypadá podobně. Navíc v době, kdy bylo cestování do zahraničí kvůli koronaviru nemožné. Pro krásná místa totiž není potřeba jezdit přes půlku zeměkoule 🌏 

Kam dál?