Colours of Ostrava


Colours of Ostrava je nejlepší hudební festival u nás. I široko daleko. Staráme se pátým rokem o Facebook, Instagram a Twitter. Samozřejmě jsme svého času měli i Snapchat. A samozřejmě už ho nemáme. Kromě toho konzultujeme i sesterské projekty, diskuzní fórum Meltingpot a samostatné koncerty Colours Selection. 

Máte čísla? 


Festival je svět sám pro sebe. Během těch čtyř dní nic jiného neexistuje. A tak k tomu přistupuje i náš tým. Co čekáte od festivalu? Fotky? Videa? Odpovědi na otázky? Asi všechno, hned a v nejlepší kvalitě. Ve chvíli, kdy skončí koncert, musí být připravené ty nejkrásnější fotky, texty i videa. Na míru pro všechny formáty a sítě. A ještě něco navíc, o tom ale až za chvíli. Teď se podívejme na pár čísel. 

 180k


Interakcí na facebookové stránce za rok 2019

 14,9M


Kumulativní reach facebookové stránky za rok 2019

 13M


Zobrazení postů na Instagramu
za rok 2019

 167k


Interakcí na Instagramu za rok 2019

A ještě graf


Podívejte se na celkový počet interakcí na Facebooku za celý rok 2019 podle analytického nástroje Zoomsphere. Tohle srovnání nám, musíme se přiznat, dělá ohromnou radost. Colours měly jen o trochu méně než festival Sziget, který ale trvá sedm dní a navštíví ho půl milionu lidí.

Co napsali
o sociálních sítích Colours? 

Tyhle komentáře jsme si nenapsali sami. Napsali je nám návštěvníci Colours, kteří každý rok odpovídají, jak se jim líbilo na festivalu. A taky na našich sociálních sítích. Že se tam lidé cítí dobře, si všimli i na webu České televize. 


Je to hodně sdílené. Fotky ze všeho, co se děje. Člověk má pocit. že je opravdu součástí festivalu. Nejen hudebně, ale i lidsky ❤️
Je vidět, že sociální sítě má pod palcem někdo, kdo se v tom vyzná a umí v tom chodit.
Líbí se mi nálada správců. Komentáře bývají vtipné a nad věcí. A taky jejich rady, které jsou často detailní a rychlé.
Letos musím pochválit i skvěle vymakané instastories. Každé ráno jsem si takto rekapitulovala předchozí den 👍
Nevím, kdo to spravuje, ale vždycky dodává vtipné a vkusné komentáře na Facebooku! 😉
Interakce, blesková komunikace, nadsázka a smysl pro humor, nekonečná trpělivost s komentářema některých...
Je super, jak přidáváte skoro po každém vystoupení fotky a jak děláte rozhovory ze zákulisí se zpěváky 🥰
Oceňuji nádherné fotografie z koncertů téměř ihned po vystoupeních. Jak to proboha děláte? 💛
Komunikace s účastníky festivalu. Vzbuzuje to v nás pocit, ze tu jsme vlastně všichni spolu 🤝
Ta přirozenost psaní postů... Je vidět, že jste z toho úplně stejně happy jak my 🥳
Jednotnost, serióznost a pohoda zaroveň.
Líbí se mi, jak progresivní jste. Jak obrovský záběr Váš obsah má. Jak hodně a často během festivalu postujete. Že má obsah pro návštěvníka informační hodnotu.
Pořádat akci, na kterou se každoročně sjede v průměru padesát tisíc lidí, by člověku mohlo snadno vnuknout pocit, že „tady už máme hotovo“. Naštěstí se touto myšlenkou ředitelka Zlata Holušová a její tým neopájejí. Naopak. Díky sociálním médiím si s návštěvníky ještě nikdy nebyli tak blízko, a tak z – mnohdy dost přímočaré – komunikace těží na maximum a ihned reflektují jejich přání a potřeby. Pořadatelé dennodenně komunikovali s návštěvníky Colours prostřednictvím Instagramu a mobilní aplikace, nabízeli vylepšení, ohlašovali tajné koncerty, posílali novinky nebo postovali fotky. Colours s pružností reagují na okolí a zachovávají si u toho lidskou tvář. Jejich pohotově pohodový přístup k lidem je jedna z věcí, proč se do Ostravy všichni rádi vracejí.
Kristina Bílá, ČT24

Uznáváme, byla to blbost


Jaká je ta nejlíp zvládnutá krize? Ta, o které se vůbec nedozvíte. Takže si toho necháme spoustu pro sebe. Ale jeden příklad vám ukázat můžeme. Bylo nebylo, jednou jsme dostali takový nápad. A lidem se nelíbil. Nelíbil se jim tak moc, až jsme během chvilky měli přes 600 angry reakcí a stovky opravdu ošklivých komentářů. Dali jsme hlavy dohromady, celý nápad zrušili a všechno nakonec dobře dopadlo. To, že reagujeme na názory návštěvníků, nakonec vidělo dvakrát tolik lidí než původní příspěvek. 

Z Instagramu
rovnou na hlavní stage


Teď se podívejme, jak to vypadá ve stories na Instagramu. Výběr z programu, fotky z koncertů, video sestřihy, reakce návštěvníků, soutěže. A mnohem víc! Jakmile Instagram spustil funkci otázek, hned jsme je začali používat a šli jsme ještě dál. Lidem jsme živě ukazovali, co si myslí ostatní, nejenom na jejich telefonech, ale i na obrovských ledkách na dvou největších pódiích mezi koncerty. Navíc jsme tam pouštěli i další důležitá stories, a dostávali tak online obsah do offlinu.

Ještě jednou o Instagramu 🏅


Instagram Colours of Ostrava byl letos oceněn rovnou ve dvou oborových soutěžích. Na Fénix content marketing získal 2. místo a na Zlatém středníku ohodnocení Top rated. Děkujeme! 

Šaškárny už bylo dost!


Hudba je plná emocí. A co teprve festival, během kterého proběhne víc než 300 koncertů, diskuzí a dalších vystoupení? Na Colours se vždycky snažíme o takové textace, které nejlépe vystihnou, co lidé právě zažili. Že to někdy může vést k zajímavým situacím, to je snad jasné. Vystoupení George Ezry bylo jedno z nejlepších na posledních Colours. A snad všichni se do něj hned zamilovali. Nebo ne? I tak jsme to zvládli. Protože kvalitní social care dělá především individuální přístup.

Kam dál?